Lazebník sevillský v Lokti

Nejznámější opera Gioacchina Rossiniho v podání Moravského divadla Olomouc

 

Unikátní magický přírodní amfiteátr v Lokti se 1. července 2017 ve 21 hodin změní ve sluncem sálající španělskou Sevillu, kde bude své rozverné intriky s velkou rozkoší a humorem spřádat Figaro, proslulý Lazebník sevillský. Tento Lazebník je sice Španěl, ale zároveň i Ital a Hanák.

 

Nejznámější Rossiniho operu totiž do Lokte přiváží Moravské divadlo Olomouc, „národní“ divadlo hanácké metropole. Jiskřivá a imaginativní inscenace režisérky Kristiany Belcredi v precizním a velkorysém nastudování šéfa opery Moravského divadla, Milo Oswalda má vskutku hvězdné obsazení. Zamilovaného Hraběte Almavivu s velkou noblesou i humorem zpívá člen Opery Národního divadla a host mnoha prestižních operních domů, Ondřej Koplík, který byl zároveň za tuto roli (a mnohé jiné) nominován na Cenu Thálie. Titulní roli Figara téměř proskotačí přední člen Moravského divadla a stálý host Národního divadla Brno (též několikrát nominovaný na Cenu Thálie) Martin Štolba, v roli bručavého a žárlivého Bartola se blýskne jeden z nejvyhledávanější mladých pěvců, Michael Kubečka (stálý host Národního divadla, Moravského divadla etc.). Inscenaci svým mezinárodně uznávaným uměním v roli Berty ozdobí Magda Málková, sólistka Moravského divadla a stálý host Národního divadla (Turandot, Cizí kněžna), Národního divadla Brno, Národního divadla moravskoslezského či Divadla F. X. Šaldy v Liberci.

 

Agentura VLNY tímto představení velkoryse navazuje na velmi oblíbená operní představení v loketském přírodním divadle. Unikátní dekorace tvoří skály a především monumentální efektně nasvěcovaný hrad, který se majestátně vypíná nad řekou Ohří. Tyto prvky činí z loketského amfiteátru jedno z nejkrásnějších přírodních divadel Evropy. Zajímavostí je, že se letos v Lokti poprvé předvede komická opera.
Přijďte se do Lokte podívat. Pobavíte se, potěšíte a prožijete krásné chvíle s geniální hudbou.

 

Dirigent: Miloslav Oswald
Režie: Kristiana Belcredi j.h.

 

OSOBY A OBSAZENÍ
Rosina, Bartolova schovanka – Dana Šťastná j.h.
Hrabě Almaviva – Ondřej Koplík
Figaro, lazebník – Martin Štolba
Basilio, učitel hudby – David Szendiuch
Bartolo, doktor – Michael Kubečka j.h.
Berta, Bartolova komorná – Magda Málková
Fiorello, Almavivův sluha – Jiří Kučera
Důstojník – Radek Leszczynski
Notář – Jan Vaculík
Voják, funebrák, zedník – Petr Šíma j.h.
Petr Hloužek j.h.

 

Spoluúčinkuje orchestr Moravského divadla Olomouc

 

Vstupenky stojí v předprodeji od 590,- do 890,-

 

Zdroj: Miroslav Král

 

 

Štítky: