Kenny Wayne Shepherd v Lokti

Když v roce 1995 zabodovalo v amerických bluesových žebříčcích album Ledbetter Heights, znalci zvedli tázavě obočí. Kdo je ten sedmnáctiletý kytarový cápek se zabijáckým feelingem? Že by reinkarnace Stevieho Raye Vaughana? Nebo jeho klon? Kopie či revival tragicky zesnulé hvězdy?

 

Dnes je Kennymu přes čtyřicet, má na svém kontě už devět úspěšných studiovek, nespočet koncertů po celém světě a Velkého Texasana mu už nikdo nepředhazuje. A mohl by… Shepherd, stejně jako jeho vzor, disponuje mimořádným citem pro žánr a zvukem svého strata by mohl řezat sklo. Což jsme viděli a slyšeli v neděli v loketském amfíku. Kenny Wayne Shepherd se tu zastavil během turné k nejnovějšímu albu The Traveler. A právě to tvořilo páteř předvedeného repertoiru, však dostalo se i na věci starší, ba nejstarší (Hendrixova Voodoo Child). Oporou Mistrovi byla báječně sehraná parta se zpěvákem Noahem Huntem a bubeníkem Chrisem Laytonem, jenž svého času působil (a teď se podržte) v partě Double Trouble S.R. Vaughana! To jsou náhody!

 

Předskokanem ten večer byl chlapík mimořádně sympatický (a též přes bluesovou kytaru šikovný), wuppertalský rodák Henrik Freischlader. Čili… užili jsme blúzů dosytosti.

 

Velký pěkný! Lidu tak akorát.

 

Nepršelo.

 

 

 

 

Štítky: