Představujeme Bands Contest 2016 – 10.ročník

Od 1 .září začíná semifinále soutěže Bands Contest/Hitparáda KVRM 2016. Představme si soutěžní kapely. Hlasování probíhá na internetové adrese https://www.facebook.com/kvrm2003/videos

 

 

 

 

 

SKUPINA A (CZ)

 NOVÁ BÁBA (Ostrov)
Nova_Baba Kapela Nová Bába je dvoučlený projekt Petra Tyra (bicí nástroje a zpěv) a Ondřeje Šulce (nebicí nástroje a zpěv). Zvukově a textově se snažíme naplnit hudební škatulku Noisefolk. Tedy folk za použití nefolkových nástrojů. Jednotlivé písně jsou pak inspirovány různými hudebními styly a jsou v nich slyšet ohlasy lidových písní a odrhovaček i moderního ambientu. Nejlepší je, ale slyšet nás  naživo s originální, spíše jevištní, než podiovou prezentací. www.soundcloud.com/nova_baba

 

HADEM PRO MÉHO MUNGA (Chodov)

Dva_HadiKapela vznikla v roce 2012. Původní jamující duo (Zdeněk a Standa) doplnil po pár měsících kytarista Jirka a tak začaly vznikat první akordové posloupnosti, později nazývané – skladby. Nedlouho poté jsme experimentovali i se zpěvy, ale jelikož nikdo zpívat neumí (ono by to ani tak nevadilo), ale hlavně nikdo z nás neumí skládat alespoň duchaplné texty, upustili jsme od toho a rozhodli se, že zatím pojedeme instrumentálně a prostě uvidíme.

Loni jsme pak vydali split HPMM/ Le Bain de Maid, který obsahuje čtyři naše skladby. Na jaře 2015 pak z kapely odchází kytarista Jiří a kapela dále funguje jako instrumentál/ noise/ post duo basa – bicí. www.bandzone.cz/hadempromehomunga

FUNKY TERRORIST (Cheb)

funky_terroristČeské trio Funky Terrorist terorizuje lidi dobrou náladou. Hrají od reagge až po Hard Core. Jejich hudba je kontaktní a energická.
www.bandzone.cz/funkyterrorist

 

 

 

THE WILD ROOTS (Lázně Kynžvart)

The_Wilds_RootsThe Wild Roots je grunge bluesová kapela, která při svých live vystoupeních nenechá nikoho jen tak nečině stát. Klasické rockové složení bicí, basa a kytara je pro nás ideální podklad pro něžný-melodický až vysoký-vyřvaný zpěv. Celý projekt TWR se točí kolem severské divočiny. www.thewildroots.cz

 

 

DARK SIDE CREW (Cheb)
DSCHip Hopová čtyřčlenná kapela Dark Side Crew neboli DSC. Společně pod tímto názvem vystupují od roku 2008. Vše si vydávají pod vlastním labelem 4Urecords. Za sebou mají více jak 80 koncertů, hlavně v České Republice, ale i v Německu
Informace o naší kapele naleznete na :www.facebook.com/dsc91 , www.facebook.com/xdog91

 

SKUPINA B (DE)

BACK TO ROCK BOTTOM  
 
Bandpic 2Náš styl by se dal popsat jako alternativní rock. Zároveň se snažíme, aby naše písně bylyj edinečné a navzájem nezaměnitelné. Oduševnělý, zranitelný a zároveň rockový hlas našeho zpěváka tvoří spolu s výraznými kytarovými party a syntezátorovými stopami rozpoznatelný, dosud stále chybějící průsečík mezi hudebními styly. 
 Dobrá podiová prezentace je pro nás důležitou součástí toho, jak naši vášeň, kterou vkládáme do hudby a textů, zprostředkovat publiku. O naší hudbě chceme přesvědčit širší publikum, a proto hledáme profesionální podporu.  Na publikum působíme svěžím a strhujícím dojmem. Zcela si stojíme za svou  hudbou a věříme, že s ní máme potřebný potenciál. 
 
Členové:
Kevin Hermann – zpěv, syntezátor
Robin Glass – kytara
Alexander Seidel – bicí,
Marco Gruschwitz – basová kytara

RED MEDICIN

Nirvana Tribute Band Ivo Tom JuleHrajeme Rough & Grunge, tvorbu skupiny Nirvana. Náš aktuální profil na Facebooku je www.facebook.com/redmedicin, náš promo klip na Youtube je na adrese www.youtube.com/watch?v=FwGHMhWSF7o.
 
Členové:
Tom Kehrer – kytara, zpěv 
Julia Walter – basová kytara
Ivo Meier – bicí
 
 
DANI HERO
 
Dani HeroZapomeňte na všechno, co za německý pop se v současné době hraje v rádiu, pistolnické hrdiny a hry se skleněnými perlami. Nespoléhejte na Philippa  Dittbernerse a Andrease Bouranise. Lidoví písničkáři přece nepocházejí jen z Berlína a Hamburku. Nejméně jeden z nich žije i v krásním Horním Fojtsku, přesněji v Schönecku: Daniel Herold alias Dani Hero.
Hero je anglicky a znamená hrdina. Jako takového   je třeba Daniho Hero dobře chápat. Jako toho, který svým zdrženlivým, ale navýsost šarmantním uměním a citlivými německými texty vykouzlí všem posluchačům úsměv na tváři. 
„S tebou přichází nový začátek,“ to je skvělé milostné vyznání – zabalené ve skladbě „Milostná píseň“. Na kytaru se doprovází prostě sám. Na svůj nástroj hraje 27-letý písničkář více než deset let. Svou první kytaru dostal jednou k Vánocům. A důvod, proč si Dani Hero své písně i sám píše? „Protože jsem odhodlaný a sebevědomý muzikant a chci svými písněmi oslovit lidi.“ Mimo jiné se mu podařilo zvítězit v hudební soutěži v Markneukirchenu v roce 2014 a mít živé vystoupení v německé televizi.

ERWIN BORN

erwin born jumpElektrorocková kapela ve složení  Viktor (zpěv, kytara), Robin (elektronika) a Simon (Bass) vytvořila set složený z různých hudebních stylů, energický a melodicky nakažlivý.  Rockové riffy střídá breakbeat a důrazný, rychlý D’n’B. Z rozmanitých zvuků a experimentů vzniklo energické jádro a jedinečný styl.

 
 
Štítky: