Jim Čert v Karlových Varech

Jim Čert (1956), vlastním jménem František Horáček, je zpěvák a akordeonista zpívající vlastní balady, vycházející z východoslovanského folkloru (často na texty významných literátů – Eduarda Štorcha, Bohuslava Reynka, Andreje Stankoviče, Luďka Markse a překlady J.R.R.Tolkiena), s častými citacemi barokní hudby. Vedle toho hraje zlidovělé hospodské odrhovačky (Ručičky, nebojte se), parodické písně (Mistr z Transporty, Proč nemáme kořalku).

Absolvoval lidovou školu umění se zaměřením na komposici, harmoniku a zpěv. Později se vyučil soustružníkem a do roku 1989 se pohybuje v nejhlubším undergroundu a koncertuje na akcích pořádaných v okruhu tzv. „druhé kultury“. V roce 1989 poprvé vyjíždí koncertovat do zahraničí (Francie, Německo, Švýcarsko, Rakousko, Itálie, Slovinsko). V roce 1991 odcestoval do USA kde nějaký čas pobýval i koncertoval. Zatímco do roku 1989 byly jeho písně plné kriminálnické a pouliční poetiky, později se nechal zcela pohltit tématikou knih J.R.R. Tolkiena, jejichž témata zpracovává s pozoruhodnou bravurou. V současné době žije Jim Čert v České republice a vystupuje sólově po různých barech, hospodách a klubech. Na svém kontě má 4 alba.
Karlovy Vary, Klub Paderewski – scéna Husovka, pátek 20. 5. 2011, 19.30 hod

 

O den později (21.5.) pořádá v Husovce Muzeum Karlovy Vary v rámci „Muzejní noci“ koncert kapel Bernard Blues Band a Bohemian Groove Factory. V 19.30.

Štítky: