Jazzfest Karlovy Vary – Sokolov 2022

Vážení přátelé,

 

letošní ročník mezinárodního jazzového festivalu Jazzfest Karlovy Vary – Sokolov 2022 ukončí ve čtvrtek 24. listopadu v karlovarském městském divadle koncert s názvem Malý princ, na němž se představí herec Jan Cina, Karlovarský symfonický orchestr a skladatel a dirigent Kryštof Marek.
Závěrečný koncert nabídne koncertní provedení hudby a písní Kryštofa Marka z divadelního představení Malý princ, které vzniklo na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury, stejnojmenné knihy Antoina de Saint-Exupéryho. Jazzový klavírista a skladatel, ale též autor hudby symfonické a dirigent Kryštof Marek napsal nejen hudbu, ale rovněž texty písní. V titulní a jediné roli originálního zpracování účinkuje všestranně nadaný herec Jan Cina, který byl za tuto roli nominován na Cenu Thálie. Karlovarský symfonický orchestr bude řídit Kryštof Marek. 

 

Kryštof Marek
Klavírista, skladatel, aranžér a dirigent působí na hudební scéně od konce 80. let, a to v mnoha hudebních a divadelních projektech v nejširším možném spektru hudebních žánrů. Začínal jako jazzový klavírista, od jazzového klavíru postupně rozšiřoval své obzory směrem ke komponování a dirigování. Komponuje nejen pro soubory z oblasti jazzu, ale také popu, skládá scénickou hudbu a soudobou vážnou hudbu.
Spolupracoval s velkým počtem skupin, hudebníků a orchestrů jak tuzemských, tak zahraničních. Jako klavírista již od roku 1998 spoluvytváří Josef Vejvoda Trio, jako dirigent v současné době působí v Hudebním divadle Karlín, spolupracuje s divadlem Studio DVA, úzce spolupracuje s Českým národním symfonickým orchestrem, komponuje a aranžuje hudbu pro bigbandy, zejména pro Bigband sv. Blažeje, účinkuje na množství alb…
Výrazná je jeho spolupráce se symfonickými orchestry napříč Českou republikou, kde uvádí svou autorskou tvorbu. S KSO spolupracuje již řadu let, s orchestrem provedl premiérově vlastní kompozice Suita č. 1, Sinael Jazz Symphony, Maria Kira a při loňském festivalu Suite No. II pro sopránsaxofon, piano a komorní symfonický orchestr. KSO na koncertech uvedl pod Markovým řízením i další jeho skladby.

 

Jan Cina
český herec, dabér, moderátor, zpěvák a tanečník je nejširší veřejnosti známý především díky televizi, kde se objevil nejen ve filmech a seriálech, ale rovněž vyhrál druhý ročník pěvecké soutěže Tvoje tvář má známý hlas a zvítězil v jedenácté řadě taneční soutěže Stardance. V oblasti divadelního hraní se díky tomu, že není ve stálém angažmá, objevuje na řadě divadelních scén. Aktuálně jsou to především A studio Rubín, Divadlo Studio DVA, Hybernia a Divadlo Kalich. Hrál rovněž ve dvou inscenacích na Letních Shakespearovských slavnostech.

 

Karlovarský symfonický orchestr
Založil jej v roce 1835 Josef Labitzký jako sezónní lázeňské těleso. Orchestr je jedním z nejstarších na světě a vždy patřil a patří k základním pilířům kultury v Karlových Varech. V posledních více než deseti letech rozšířil svou dramaturgii o multižánrové koncerty, spoluúčinkoval již v řadě tzv. crossoverových projektů. Na jazzovém festivalu vystupuje pravidelně od roku 2011.

 

Koncert začíná v 19.30 hodin.

 

Zdroj: Jazzfest

 

 

Štítky: