Jazz v Lokti

Já se na tu akci fakt dost těšil. Předpověď slibovala slušný počasí, v Lokti to mám rád a program vypadal slibně. Těšil jsem se na Jazz Francies, takto novou partu okolo Milana Krajíce, kterou jsem ještě nikdy neviděl, těšil jsem se na Jirku Stivína i Pavola Hammela, které jsem už dlouho neviděl, a těšil jsem se i na Jana Spáleného, se kterým se sice vídáme pravidelně, však nestačí to.

 

Takže… Jazz Francies… parta hraje jak z praku, vzadu to jistí skvělý bubeník Milan Krajíc jr., dechy tomu dávaj sílu, na piáno senzačně František Nedvěd a taky mají Petru. Hoši… Petra Brabencová poporostla a její krásnej hlas chytil výraz, ze kterýho se ježí hřbet! A já jsem moc zvědavej, kam tohle půjde dál… myslím, že daleko/ vysoko. Sledujte tu slečinku, je vážně skvělá!

 

Takže… Jiří Stivín… píšťalky, foukátka, klarinet i saxofon, humor, hravost. Plus věrný souputník, kytarista Jaroslav Šindler, na basu Wimpy Tichota (takhle ho z Framusu neznáme, takhle si u Prokopa nezahraje).

 

Takže… Jan Spálený & ASPM… starý pán v dobré náladě, i když s rukou v sádře. V ASPM místo vibrafonu Radka Krampla, Radek Pobořil s akordeonem. A taky to šlo. Bluesy, který si nehrajou na Ameriku. Je to hluboký, uklidňující, tiší to bolest. Jak jeden stárne, víc a víc tomu rozumí. A ta kapela hraje, jak blázen!

 

Takže… Pavol Hammel s Prúdy… hitmaker! Což si našinec uvědomí při koncertě, když mu dojde, že dobrou polovinu písniček zná, že by dal dohromady refrén. Kdo z vás to má, pánové?

 

Lidu tak ke třem stovkám, což by v klubu vypadalo fajn, ale v amfiteátru to není bůhvíco. Ale zase bez front, tlačenic a strkanic.
Já byl v poho.

 

 

 

 

Štítky: