Jazz Jam Cheb 2022

Chebský jazzový festival

 

 

 

Vilém Veverka Trio plus

„My own Way“ je jeden z nejoriginálnějších hudebních projektů jaký na české scéně kdy byl. Jednak můžeme mluvit o výrazné multižánrové komorní fůzi – na půdorysu hoboj sólo a jazzové trio, na straně druhé je specifikem této koncertní performance osobitý „stand-up“ element, který počítá dokonce s interakcí diváka.

Moderní jevištní platformu, která je výsledkem dlouholeté koncertní zkušenosti, dotváří Vilém Veverka spolu s jeho špičkovými kolegy k posluchačsky mimořádně atraktivnímu formátu.

„Věřím, že naši posluchači budou odcházet z koncertu s dojmem, že podobný zážitek z živé akustické hudby ještě neměli“, říká o své formaci Vilém Veverka.

Koncert nabídne reflexi fenomenálního Chicka Corey, který i po svém odchodu zásadně inspiruje hudební scénu. To vše doplněné o hudbu takových hudebních veličin jakými byli Ennio Morricone, Ástor Piazzolla, George Gershwin či Leonard Bernstein, spolu s hudbou z autorské dílny Martina Hyblera, osobního skladatele Viléma Veverky.

Intrepreti:

Vilém Veverka – band leader, hoboj
Martin Hybler – klávesové nástroje
Ondřej Štajnochr – kontrabas
Tomáš Hobzek – bicí nástroje

 

 

Jan Smigmator & Big Band – Murphyho zákon

Swingový zpěvák Jan Smigmator vyráží v doprovodu svého vlastního zbrusu nového big bandu na turné k aktuálnímu albu „Murphyho zákon“, které vyšlo v říjnu 2020 u vydavatelství Supraphon.

Doprovodný orchestr tvoří třináct špičkových mladých českých jazzmanů. Repertoár vychází ze swingových tradic, hitů Franka Sinatry a odkazu legendárních big bandů. To vše s velmi současným pohledem na věc, mladistvou energií, dravostí a nádechem pop music.

Hlavním pilířem velké koncertní show jsou písně z alba „Murphyho zákon“, které by se daly klidně označit jako swing 21. století. Ostatně jak říká renomovaný televizní režisér Michael Čech: “Swing v podání Jana Smigmatora a jeho kapely rozhodně není stará hudba”.

Nové české texty napsali zpěvákovi na tělo V. Kopta, E. Kočičková, nebo J. Nečas a pod několika songy je jako autor podepsán i sám Smigmator. S hudebním skladatelem S. F. Smolou napsal písně Piano story, Dopisy z nebe a Můj čaroděj, kterými navázal na společnou tvorbu z alb předchozích. Jako producent, aranžér a umělecký supervizor se na celém projektu podílí špičkový pop-jazzový klavírista Jan Steinsdörfer (Ewa Farna, Chinaski ad.).

 

Kulturní centrum Svoboda v Chebu, pátek 14. října od 19:00

 

Zdroj: KC Svoboda

 

 

Štítky: