Jaroslav Hutka v Galerii

Nový repertoár z písní inspirovaných jižní Francií, Španělskem, Řeckem, Laosem a Indií doplní starší písně a moravské lidové balady ze Sušilovy sbírky.

 

Jaroslav Hutka (*1947), je zpěvák, skladatel, malíř a spisovatel známého osudu. Absolvoval VŠUP v Praze, koncem 60. let začínal jako písničkář na Karlově mostě, založil folkové sdružení Šafrán, stal se signatářem Charty 77, bylo mu znemožněno veřejně vystupovat a po té byl kvůli neustálému policejnímu šikanování donucen emigrovat (žil pak v Holandsku). Ihned po listopadu 1989 se vrátil do vlasti a věnoval se především hudební činnosti. Rozsah jeho aktivit je ale daleko bohatší – v tisku publikuje fejetony, v nichž reaguje na současnou politickou a společenskou situaci, několikrát kandidoval ve volbách za Balbínovu poetickou stranu a za Stranu zelených, angažuje se v různých ekologických aktivitách. Podílel se také na tvorbě televizních cyklů Příběhy železné opony a V zajetí železné opony. Svou tvorbu vydává ve vlastní edici „Samopal“ – sám si kreslí a tiskne obaly, čímž navazuje na svou původní výtvarnou profesi.

Jaroslav Hutka už 40 let nemění styl a tvář v hudbě ani v životě. Jeho moravské lidové balady ze sbírek Františka Sušila i zlidovělé autorské skladby, ale také nové krajinomalebné písně inspirované putováním po jižní Francii, Španělsku, Řecku, Laosu a Indii, povídání, lehce poťouchlý smích, tradiční společné zpívání – to vše vás čeká i ve čtvrtek 22.9.2011 v 19.30 hodin v karlovarské Galerii umění.

 

Zdroj: GU

Štítky: