Jarní Slunohrad 2012

Již druhý ročník multižánrového hudebního festivalu Jarní slunoHrad se letos uskuteční 26. května 2012 na Horním Hradě. Horní Hrad se nachází mezi Ostrovem a Kláštercem nad Ohří.

 

Program začíná již v 11:00.
Vstupenky je možné zakoupit pouze na místě, a to za 150,- Kč. Děti do 150 cm mají vstup zdarma.
Festival pořádá občanské sdružení SlunoHrad jako akci nekomerčního charakteru, především jako alternativu k masovým akcím, ale také pro rozšíření povědomí o čarokrásném Horním Hradě.

 

Hlavními hvězdami letošního netradičního festivalu budou Květy z Brna (v roce 2006 bylo jejich album Kocourek a horečka oceněno cenou Anděl za Alternativní a nezávislou scénu) pozvaní na mnohá přání loňských návštěvníků festivalu. Na úplný závěr zahraje „nezařaditelné“ akusticko-elektrické duo Dva, kterým se dostalo pozornosti nejen v České republice (již jejich druhé album Fonók bylo nominované na výroční hudební cenu Anděl a videoklip k písni Nunovó Tangó vyhrál hlavní cenu na festivalu Anifilm), ale také např. v Německu, Polsku, ve Francii, Norsku či Rusku.

 

Program festivalu:
Durmančiny bylinky (acoustic-alternative / Mladá Boleslav)
Swayambu (alternative-world music / Nový Bor)
Nucený výsek (rock-funk-acoustic / Kadaň)
Bouchací šrouby (alternative-glam / Lysá nad Labem)
Malá bílá vrána (ethno-punk / Praha)
Ivory Gate (acoustic-world music / Kadaň)
SoUsedi (acoustic-psychedelic / Praha)
El Gaučo (world music-ska / Praha)
Květy (aggro-black / Brno)
Dva (indie-pop / Pardubice)
Ignis (ohnivé divadlo)

 

Festival se může uskutečnit také díky našim stálým partnerům: Cobra, s. r. o., Petrom stavby, s. r. o., SASME s. r. o., FAEN s. r. o., Kerner, s. r. o., Mitas, MIGEL – AZ a Miroslav Hauner.

 

Pod Hradem je možné stanovat. V areálu festivalu bude připraveno občerstvení po celý den. Podrobnosti naleznete na www.jarnislunohrad.cz.

 

Zdroj: TZ Slunohrad o.s.

Štítky: