J.R. Blackmore & Friends v Karlových Varech

Potatil se jen zpoloviny. Naštěstí! Jürgen Richard Blackmore si vzal z taťkova genofondu hudební talent a oslnivé kytarové mistrovství, složitou náturu naštěstí nikoliv (alespoň se tak zdálo).

 

Zatím co Ritchie senior se vždy jevil co divnej pavouk, egocentrik a rozkladný živel (členové Deep Purple by o tom mohli knihy psát), Richard Jürgen je usměvavý, komunikativní chlapík, jenž si páteční gig ve Staré Roli jaksepatří užil. Přesto, že nebylo narváno, přesto, že publikum se rozehřívalo jen zvolna, přesto, že je jinak uvyklý megaslavným spoluhráčům (tribute band Over The Rainbow s ním drží Joe Lynn Turner, Tony Carey či Bobby Rondinelli) a tím pádem i onačejším kotlům. S partou … & Friends s vervou a nasazením předkládal publiku písně, k nimž autorská práva drží jeho otec (tedy z repertoáru Deep Purple a Rainbow), i skladby vlastní. A potěšení fandové ochotně zapoměli na to, že v době vzniku přehrávaných pecek valná většina kapely ještě nebyla na světě. Že v přídavku zazní hymnus Smoke On The Water bylo jasné od začátku.

 

Předjezdci ten večer byli pražští hardrockeři Votchi. Instrumentálně namakaný párplovsko-uriášovský-džetro mazec. Drby z vrby… zpěvák Petr Kutheil nedávno pokoušel štěstí v soutěži Hlas Česko-Slovenska (nikoliv bez úspěchu!), flétnař Petr Ackermann kdysi v prvohorách hrával s Žentourem! Ale, to já jen tak…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky: