https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica hermes replica replica hermes http://www.gretel-killeen.com yeti cups cheap yeti cups

Island jinak (aneb Jak žít a tvořit pod sopkami) - KVRM

Island jinak (aneb Jak žít a tvořit pod sopkami)

Přednáška Jana Buriana o Islandu, o způsobu života na tomto svérázném ostrově, kde jeho obyvatelé přežili tisíc let nepohody v nevlídném prostředí, kde vytvořili zajímavou kulturu a společnost, kde měla příroda vliv na jejich duši i na kulturní tvorbu.

 

Jan Burian (1952), písničkář, spisovatel, autor několika cestopisů a cestopisných dokumentárních filmů (napsal mj. dvě knihy o Islandu, jako spolupracovník Pavla Kouteckého natočil dokument Islandská paměť), jako průvodce turistů provedl po Islandu více než tisíc lidí, zakladatel Klubu islandských fanatiků. Tentokrát se v karlovarské galerii nepředstaví jako muzikant, ale přiblíží divákům svůj milovaný ostrov jinak než je běžné v cestovních bedekrech. Bude promítat snímky, pouštět tamní hudbu a hovořit o Islandu jinak, protože mu připadá nedostačující způsob, jakým se o něm běžně vypráví. „Historie, kultura, způsob života na tomto ostrově jsou stejně tak zajímavé jako tamní výlety za sopkami a ledovci. Island je pro mne neustálým zdrojem poučení a inspirace k zamyšlení např. o tom, jak se stalo, že Islanďané dali a dávají světu tolik a při tom jich je dnes asi stejně jako obyvatel Ostravy“.

 

Zajímá vás, jak vznikla drnová architektura? Jak přežívali severskou zimu? Jaké je soudobé islandské sochařství? Na tyto i další mnohé otázky odpoví Jan Burian v úterý 18.4.2017 v 19.30 hodin v karlovarské Galerii umění.

 

Zdroj: GU

 

 

Štítky: