Island 2013

Cestovní kancelář Dendis Music nabízí zájezd na Island. A bude to rambajz!

 

Třináctý ročník festivalu Island se odehraje v bývalé hospodě U Josefa v Ostrově nad Ohří 14. září.

 

Těšit se můžete na:

 

HugeRat (15h-16h) – festival otevře mladá, nadějná, post hardcorová kapela ze Sokolova, která představí svůj nový singl s názvem Nezvaný, který natočila ve studiu Ex-Avik v Klatovech. Kapela vyhrála regionální soutěž Hitparáda Karlovarské rockové mapy 2012.

 

Štáb ZS-CO (16h-17h) – sokolovská kapela se dala znovu dohromady po cca 5 letech, na festivalu představí svůj nekompromisní thrash core metal. V její sestavě můžete vidět zpěváka Kršáka ze spřátelené kapely Pandemie. Kapela momentálně natáčí svoje debutové CD ve studiu Gallery Sound.

 

Orchestra (17h-18h) – tahle kapela ze Sušice není zajímavá jen muzikou kterou hraje, ale také nástrojovým obsazením (bicí a housle). Kapela se dala dohromady v roce 2004, svou debutovou desku vydala v roce 2008 pod názvem Beauty in Detail. Kapela vyhrála v roce 2006 hudební soutěž Múza, nyní připravuje novou desku. Orchestra by se měla v brzké době rozrůst o dalšího člena, který by se měl ujmou zpěvu.

 

Scream Of The Lambs (18h-19h) – hardcore metalová kapela z České Lípy už na festivalu hrála, letos představí nové skladby z připravované desky. Kapelu jste mohli vidět taky v serialu Černá sanitka, kterou režíroval Jiří Novák. SOTL vydali 2 CD a představili se taky na kompilaci písniček Osvobozeného divadla Voskovce a Wericha Na shledanou v lepších časech aneb hudba 100% mužů, kam nahráli písničku Hej rup.

 

Sodoma Gomora (19h-20h) – pražsko-rumburská rap parta se dala dohromady v roce 2007, dlouholetí parťáci v rapu Řezník a SWD natočili album Bůh se utnul a vytyčili tak nový směr rapu v ČR. Po úspěchu téhle desky se SG objevila snad na všech velkých festivalech po celý ČR. Poslední počin kapely je nová deska která se jmenuje Na konci tunelu tma. V jejich textech a klipech najdete násilí všeho druhu, takový je obraz dnešní doby v podání téhle partičky.

 

Censorshit (20-21h) – ostrovká hardcore rap kapela hraje na festivalu každý rok, letos se představí domácímu publiku v nové sestavě a s novými skladbami. Kapela letos slaví 15let existence a měla by k tomuto výročí natočit novou desku. Těšte se na pořádný hardcore show.

 

Inborned Lycanthropy (21h-22h) – po delší době se na festivalu objeví death metalová kapela. Tahle parta z Mostu představí svou energetickou show plnou násilí a krve. Kapela vystupuje v maskách, kdo neviděl, tak má příležitost na Islandu. Tohle bude maso! IL se chystají letos vydat svou debutovou desku.

 

Five ´o´clock Tea (22-23) – jsou šestičlenná banda výrostků z ulic pražských periferií, zformovaná roku 2006. Na svých koncertech odpalují energickou smršť nekompromisně zkreslených kytar, drtivý basy a úderný rytmiky. To všechno je navíc povzneseno duem frontmanů na úplně jinou úroveň, než jste zvyklí. Kapela vyhrála v roce 2009 soutěž Rock Nymburk. Tenhle crossover vás nenechá sedět na lavici.

 

Orlok (23h-24h) – poslední kapela, která vystoupí na festivalu, vás dostane svou live show, videoprojekce, ohně, kostýmy. To vše na vás čeká na závěr festivalu. Orlok je kapela, která spojuje metal s dance music, textově nabádající k totálnímu atheismu a odporu vůdči římsko-katolickému křesťanskému systému. Prostě peklo nakonec.

 

Vstupné v předprodeji 150,-/ na místě 200,-

 

Zdroj: Pepe BC

 

Štítky: