Hudební ostrůvek na Rolavě s Michalem Prokopem

Ten koncert měl být odehrán už koncem května. Jenže pršelo. A tak se fanoušci Michala Prokopa dočkali až tento pátek. A bylo to jen tak tak, neboť letošní jaro skutku není na vláhu skoupé.

 

Nicméně… v páteční podvečer prohříval rolavské koupaliště zlatý mozol, kol ostrůvku kvákaly kachny a kroužila šlapadla, publikum obsadilo téměř všechny lavičky (ano, lavičky, neb jen takto možno jest bez roušky dlít… zatím) a bavilo se produkcí starých pánů. Michal Prokop přivezl si Luboše Andršta a Honzu Hrubého a v instrumentaci takto oholené přehráli něco klasik (J.L. Hooker, M. Waters…), ba troufli si i na písničky, které zvykli jsme slýchat v bohatších aranžích (Blues o spolykaných slovech). Tleskalo se v stoje, však konec to ještě nebyl.

 

Scénu si pak pochystala místní formace Kalandr a Revival Band, jenž (jak název napovídá) zaobírá se tvorbou Petra Kalandry, potažmo skupiny Marsyas. A tolik vám povím: Tudy na mne! Marsyas bývával mi nejvíc, Zuzka Michnová femme fatal naprostou. A že Blanka Tvrdíková umí ji dobře a že ten večír příjemně se chýlil, vypnul jsem Václavovy historky, Martinovo pochechtávání a pohroužil se hluboko do osmdesátek. Dětství odletělo bůhví kam, zpátky nevrátí se já to znám.

 

 

 

 

Štítky: