Horkýže i Vlny slavili v Toužimi

Agentura Vlny, ta, jež v kraji pořádá ty větší z koncertů, slaví 33 let. A její prapočátky sahají právě do Toužimi (neb Vladimír je z Toužimě rodák). Místní sokolovna pamatuje nejenom start agentury samé, nýbrž i současné špičky tuzemské popmusic… pamětníci s vlahým zrakem hovoří o koncertech J.A.R., Chinaski, Divokýho Billa nebo Support Lesbiens pětadvacet let zpět. Dařilo se, zem byla vyprahlá a Vlny záhy rozlily se po Varech a okolí.

 

A přinesly hudbymilovným různé laskominy… kytarmajstry Joea Bonamassu, Kennyho Waynea Shepherda, Johnnyho Wintera nebo Joea Satrianiho, metly Destruction, Tankard, Holy Moses nebo Queensrÿche. Velkou akcí byli Whitesnake a Scorpions. Několikrát viděli jsme klasiku Slade, The Sweet, Electric Light Orchestra nebo maďarské Omega. Zážitkem byl koncert někdejších sidemanů Franka Zappy The Grandmothers. Byla tu Suzanne Vega i Alan Stivell, taky Waltari, Joe Lynn Turner nebo Saga. A pochopitelně Jethro Tull, ti jsou v kraji jako doma, ostatně Ian Anderson má ve Varech sochu. Že zvykli jste si pravidělně vídat Divokýho Billa, Tři sestry, Kryštof, Mig21, Dymytry a Wohnouty, Škwory a Olympic, Lucii Bílou a Krucipüsk, Arakain a Michala Prokopa… to je taky zásluha Vln. Že jsme viděli jedny z posledních gigů Radima Hladíka nebo Luboše Andršta, Fedora Freša, Mariána Vargy nebo Mekyho Žbirky, to je taky… Vašo Patejdl figuroval v programu ještě loni. Že se do Lokte vrátila opera, za to mohou také Vlny. A za Shakespearovské slavnosti a muzikály také. A vozí i stand-upy. A dokonce i cirkus!

 

I Horkýže slíže vídáme pravidelně. Ti, považte, si právě užívají také 33 let na scéně. Tak se to hodilo. A ani to není vše… ten páteční večer slavil narozeniny i Pán Vln Vladimír. To pak jde z těch přípitků jednomu hlava kolem. A že jich bylo, neb sokolovna praskala ve švech.

 

O rozjezd se postarali místní Vypitý lahváče. Ti snad neslavili nic.

 

Ať to Vlnám šplouchá!

 

 

 

 

Štítky: