Himlhergot Trautenberku!

On ten Trautenberk býval takové feudální ťululum. Šlechtický outsider, senochrup s modrou krví. Ani pořádné sídlo neměl, zámek či alespoň statek. Jen chalupu a v ní všeho všudy tři poddané. Nula. Z věčných půtek s Krakonošem vyšel vždycky jako blbec a čeládka se mu smála. Jenže… jeho klatovští kmotřenci, to je jiný příběh!

 

Těm se neposmívá nikdo (byť na jejich koncertech není o úsměvy nouze), neboť se svým tanz-metalem vyrazili před lety na spanilou jízdu, jež v posledních měsících zrychluje a mohutní. Parta překročila hranice kraje, nabírá nové a nové fandy, z klubů se přesouvá do kulturáků a ty plní a vyprodává! Jako třeba varský Liďák tuhle sobotu. Tedy… ne, že by bylo vyprodáno, ale cca třistapadesát platících, to není špatný výsledek (při vědomí toho, že týž večer v místní Aréně úřadovali Kabáti). Kdo z vás to má, pánové?

 

Chcete-li se pobavit, zahopsat si, zahulákat rýmovačky typu …nech Kubu Kubou, ten jen mele hubou, či himlhergotdonrvetr teplej mantl, tlustej svetr, dříví jen poslední metr, bude tady kláda… vypravte se na koncert Trautenberku. Myslím, že jich ještě bude dost.

 

Předskokany, lépe řečeno prvními vystupujícími, byli zkušení DeBill Heads. I oni měli v sále své věrné.

 

FOTOGALERIE

 

 

Štítky: