Galerie na hradbách – Pestrý bíločerný svět Jaromíra 99

V pátek 24.5.2019 v 17:00 proběhne v Galerii na hradbách v Lokti vernisáž výstavy nejen komiksových kreseb Jaromíra99. Po vernisáži jste srdečně zváni na promítání filmu Alois Nebel v městské knihovně Loket. Promítání začne ve 20:00.

 

JAROMÍR 99 vlastním jménem JAROMÍR ŠVEJDÍK (Jeseník*14.10.1963)
Hudebník známý jako zpěvák, kytarista, textař a skladatel kapely Priessnitz a výtvarník komiksů, ve kterých používá především kontrast černých a bílých ploch v hrubé výtvarné stylizaci.
Spolu s Jaroslavem Rudišem je autorem komiksu Alois Nebel. V letech 2004–2009 vycházely Švejdíkovy komiksové stripy Na trati v časopisech Reflex a Respekt. Ilustroval román Olgy Tokarczuk Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých a další knihy. Pro filmy Samotáři, Děti Duny či Grandhotel vytvořil storyboardy. S Davidem Zane Mairowitzem do komiksu adaptoval slavný Zámek Franze Kafky. Tato komiksová adaptace byla nominována na prestižní Eisnerovu cenu. S Janem Novákem vytvořil životopis Emila Zátopka – …když nemůžeš, tak přidej! a v roce 2018 potom zatím poslední dílo – životní příběh bratří Mašínů s názvem Zatím dobrý.

 

Zdroj: 456

 

Štítky: