Galerie na hradbách 2012-Miloš Klemsa-Ostende

Občanské sdružení 456 zve na vernisáž výstavy fotografií Miloše Klemsy v rámci galerie na hradbách v Lokti 2012. Vernisáž se bude konat 9.11.2012 od 16:00 na hradbách v Lokti na baště u hlavního mostu (u hotelu císař Ferdinand).

Soubor desíti fotografií, nazvaných Ostende, odkazujíce k místu jejich vzniku, zachycují červen roku 2006 v belgickém přímořském městě. Fotografie Miloše Klemsy nejsou jen pouhou reportáží konkrétního místa a času. Vytříbené kompozice lidské přítomnosti a rekvizity identifikující konkrétní místo (socha, loď v pozadí, stožár apd.) vytváří napětí, které ponechává divákovi otevřenou cestu k jeho vlastní imaginaci.

Miloš Klemsa (1960) se narodil v Teplicích, je ženatý, má dvě děti. Pracuje u vodárenské společnosti jako technik. Fotografii se věnuje amatérsky nepřetržitě od svých 13-ti let.

Největším úspěchem Miloše Klemsy je nejvyšší ocenění v soutěži Fotograf roku za rok 2011 vyhlašované časopisem FotoVideo.

Galerie na hradbách představuje stálou výstavu, která bude s roční obměnou vystavovat díla umělců přímo na hradbách v Lokti po celé jejich délce, tak aby se zatraktivnilo, jak místo města, tak dílo umělce. Projekt vznikl za podpory města Loket.

Štítky: