Fischer/ Jedlinský/ Kovács

Energická dvojice špičkových muzikantů přináší strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu. V jedinečných barvách zvuku houslí a akordeonu probleskují vlivy balkánské, židovské, irské, skotské i romské muziky. Jako host vystoupí fenomenální kytarista Norbi Kovács.

 

Díky osudovému setkání tří skvělých hudebních skladatelů a interpretů vznikl velmi zajímavý projekt. Tato energická trojice překračuje s lehkostí hranice hudebních žánrů a přináší strhující spojení world music s vlivy balkánské, židovské, irské, skotské, romské hudby, s jazzem i hudbou klasickou. Hrají spolu jen výjimečně a o to víc si společné koncerty užívají. Houslista Pavel Fischer (1965), Moravák s velkým hudebním srdcem, letitý primárius věhlasného Škampova kvarteta, spolupracující s mnoha významnými umělci (např. Josef Suk, Dagmar Pecková, Iva Bittová, Jethro Tull), v současné době působící v kapelách Bardolino, Camael a vyučující na Royal Academy v Londýně. Po řadě prestižních koncertních míst (Carnegie Hall, Wigmore Hall, Sydney Opera Concert Hall) potěší své publikum i v sále karlovarské galerie umění.

 

Jako další skvělý instrumentalista se představí akordeonista Jakub Jedlinský (1984), absolvent konzervatoře v Pardubicích, ZČU v Plzni a Mistrovské třídy na dánské hudební akademii v Esbjergu, držitel četných ocenění na mezinárodních soutěžích, též hudební pedagog, zakladatel uskupení Escualo Quintet, které se zaměřuje na interpretaci fenoménu argentinského tanga a především hudby Astora Piazzolly. Jako vzácný host je doplní fenomenální kytarista Norbi Kovács (1968), který již mnohokrát přesvědčil o svém talentu a virtuózní kytarové ekvilibristice, v jeho žilách totiž koluje maďarská krev a na jeho hudebním projevu i temperamentu je to znát. Norbi prošel mnoha kapelami, spolupracoval s písničkářkou Radůzou a Petrem Skoumalem, v současnosti je členem skupin Ivan Hlas Trio a Lokomotiva.

 

Setkání s triem opravdových hudebních profesionálů, kteří jsou vždycky dobře naloženi a rozdávají radost z muziky vrchovatou měrou, je pro vás připraveno na úterý 3.5.2022 od 19.30 hodin v Galerii umění v Karlových Varech.

 

Zdroj

Štítky: