Film Sokolov 2013

Sokolov žije! Seminář Film Sokolov letos na téma Hněv

Dvanáctý ročník mezinárodního filmového semináře Film Sokolov, který bude probíhat od pátku 19. do neděle 21. října 2012, přinese unikátní díla světové kinematografie, zajímavé debaty či workshopy a bohatý doprovodný program. Seminář, jehož tématem je letos Hněv, pořádají studenti Filozofické fakulty UK v Praze s tradiční podporou města Sokolov, Ministerstva kultury, Karlovarského kraje a také s podporou Nadace Vodafone Česká republika. Vstup bude jako vždy zdarma!

Do každého ročníku vstupuje Film Sokolov s novým tématem, které je vždy obecné i specifické zároveň. Co všechno může znamenat hněv pro jednotlivce i celou společnost současnosti? Na návštěvníky čekají filmy, debaty, koncerty, výstava a nově také série zajímavých psychologických workshopů – terapie proti hněvu smíchem, hudbou a výtvarným uměním. Akci tradičně doprovází také sborník textů studentů i renomovaných odborníků na dané téma.

 

Film Sokolov nabídne šest jedinečných celovečerních snímků. Diváci se mohou mimo jiné těšit na jeden z prvních filmů britské „nové vlny“ Ohlédni se v hněvu, který bude promítán z archivní 35mm kopie. K vidění bude také působivý švédský dokument The Black Power Mixtape 1967–1975 o bojích Afroameričanů za rovnoprávnost či vizuálně invenční korejský film Nebohá paní Pomsta. Poslední den semináře bude již tradičně věnován českému experimentu – letos se představí hybatel nejen mediální realitou Vladimír Turner.

Doprovodný program přinese kromě psychologických workshopů a výstavy místních studentů také premiéru koncertu Prague Modern. Soubor současné artificiální hudby, jehož členové patří ke špičce mladé české interpretační scény, uvedou multimediální představení, které připravili přímo na míru pro Film Sokolov!

Bližší informace včetně kompletního programu filmového semináře jsou k dispozici na www.filmsokolov.cz.


 

Štítky: