Femme Fatal Fest

Hele… a to víte, že loketský amfiteátr má i malou scénu? A že se na ní pořádají akce? A že ty akce jsou zajímavé? Teda jako myslím fakt zajímavé? Ne? Chyba! Ve sváteční pondělí se tu totiž odehrál Femme Fatal Fest. Malý festiválek, jehož jednotícím prvkem byly ženy – umělkyně. Rozpětí značné, žánrem i jinak, však zážitek nevšední.

 

Úvod obstarali Roztodivní, čili pánové Kalný/ Morávek, jenž sekundovali básnířce Míše Kováčové a jen tolik vám povím… rádi-li poezii, notabene poezii výrazně ženskou, věnujte tomu děvčeti pozornost! Lezou z něj texty silné, hutné, zvenčí syrové, uvnitř něžné… nu, najděte si Michaelu.

 

A najděte si i zpěvačku Aiko, regionální rodačku, jež však momentálně usilovně kutá díru do světa (či alespoň do Evropy). Je nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná. Je výborná a slušně zaplněný areálek miniamfíčku jí to dal znát. Do sešitku píšeme si: Aiko, sledovat dále!

 

To Šárka Kerulová si vás najde sama. Pokud se takto talentované dítko v branži neprosadí, pak už ničemu nerozumím. Jde jí prý všechno nač sáhne… tanec, hudební nástroje i zpěv (ten potvrzuji). Nadto je naprosto přirozená, trémou zjevně netrpí. V Lokti zpívala do připravených podkladů, leč vystačila si i s plastovým kelímkem. To jméno si pamatujte: Šárka Kerulová!

 

Finále sic patřilo pražské formaci D.O.R.A., ovšem jejich set jsme oželeli a s hlavou plnou zážitků zamířili dom. Míša, Aiko, Šárka… sakra ženský! Mazec!

 

 

 

 

Štítky: