Femi Temowo Trio zahraje v Drahomíře

Jedinečným hudebním zážitkem bude koncert v kině Drahomíra, na němž se v neděli 24. května představí Femi Temowo Trio vedené britským kytaristou nigerijského původu. Jako předkapela vystoupí formace M. K. Collective, vedená a založená saxofonistou Milanem Krajícem.

 

Femi Temowo je vyhledávaný studiový hráč a bývalý dvorní kytarista zesnulé soulové zpěvačky Amy Winehouse. Tři roky vedl její kapelu a po ukončení spolupráce v roce 2006 se vydal na sólovou jazzovou dráhu. Temowo má bohaté zkušenosti s řadou žánrů, vedle jazzu se pohyboval v soulu, rhythm´n ´blues i hip hopu. Vedle excentrické Amy Winhouse spolupracoval s řadou světových jazzových velikánů, například s trumpetistou Wyntonem Marsalisem, kytaristou Georgem Bensonem nebo saxofonistou Courtneym Pinem. V poslední době se Femi Temowo nejčastěji prezentuje se svým kvartetem, případně kvintetem v projektu s názvem Orin Meta.

 

V Karlových Varech se představí v triu s čelnými osobnostmi tuzemské jazzové scény – kontrabasistou Petrem Dvorským a bubeníkem Kamilem Slezákem. Posluchači se mohou těšit na klasické jazzové standardy i na původní kompozice vycházející stylově z moderního akustického jazzu s výraznými vlivy etnické hudby a world music. Technicky, rytmicky a stylově dokonalá hra hlavního protagonisty slouží jako prostředek k spontánnímu a bezprostřednímu muzikálnímu projevu. V několika kompozicích se Femi Temowo představí i jako zpěvák, ovlivněný nigerisjkými písněmi v jazyce Yoruba.

 

Karlovarsko-pražská kapela M. K. Collective, vznikla před pěti lety v Karlových Varech z popudu saxofonisty Milana Krajíce a jeho syna bubeníka Milana Krajíce juniora. Základem repertoáru jsou jednak originální skladby Milana Krajíce a pianisty Františka „Božidara“ Nedvěda, téměř bez žánrového omezení, a dále zajímavě zaranžované moderní jazzové standardy soudobých ikon světového jazzu i rockových osobností.

 

Koncert začíná ve 20 hodin.

 

Zdroj: TZ

 

 

Štítky: