Dusilenka v Paderewském

Lenka Dusilová (1975), ač mladá zpěvačka, má za sebou velmi bohatou kariéru a celou řadu ocenění. Hudební dráhu nastartovala už v 10 letech, kdy se představila na folkovém festivalu s básní Jiřího Wolkera, kterou sama zhudebnila. V roce 1988 nastoupila do pěveckého souboru Bambini di Praga. Později prošla skupinou Sluníčko, kterou Akademie populární hudby v roce 1994 nominovala na cenu „Objev roku“.

V letech 1994–97 spolupracovala se skupinou Lucie a po odchodu ze Sluníčka založila s Davidem Kollerem skupinu Pusa. Jejich skladba Muka byla nominována na cenu Anděl v roce 1996. V roce 2000 vyhrává cenu Anděl v kategorii „Nejlepší zpěvačka“ a od roku 2000 ji čtenáři hudebního časopisu Report opakovaně volí jako nejlepší zpěvačku roku.

Po odchodu na sólovou dráhu, spolupracuje Lenka Dusilová se skupinou Čechomor, písničkářem Janem Burianem a dalšími. Koncertuje buď sama, se skupinou Eternal Seekers nebo vlastní doprovodnou kapelou. Na svém kontě má šest sólových alb a výčet ocenění by překročil formát této pozvánky. Koncert pro vás připravilo vydavatelství Promenáda u příležitosti zahájení 20. ročníku a přeje vám všem příjemnou zábavu.

Karlovy Vary, Klub Paderewski – scéna Husovka, pondělí 28. 3. 2011, 19.30 hod

Zdroj: Paderewski

Štítky: