Dárečci

Do Vánoc zbývá ještě pár týdnů, leč v Paderewském se už nadělovalo.

 

S čtvrtečním stmíváním dorazila do varského klubíku Mňága, by představila publiku dvojdiskovou kompilaci Dáreček. Tato vyšla k pětadvacátinám kapely a nese covery mňágovských šlágrů v provedení part tak rozdílných, jak jen rozdílné býti mohou. Na jedné straně kupříkladu Wohnout či Tři sestry, na straně druhé zas Prago Union a Midilidi. A taky Sto zvířat a Čechomor a Znouzectnost a…

 

… a to byl i důvod, proč s valašskomeziříčskými do Varů prijechali i Matěj Ruppert (by si na scéně střihnul duet s půvabnou Petrovou manželkou Zuzkou Chceš mě? Chci tě!) a exot Petr Váša šedohřívák (ten zas exceloval v Dutý ale free).

 

A jináč?

 

Nářez! Narváno! Mejdan! Známé pecky (Spaste svoje duše, Měsíc, 17B, Něgdy, Made In Valmez…), jež začasté publikum radostně halekalo s sebou. Kapela se několikrát vracela na scénu a vězte, že ten třetí přídavek opravdu nebyl ve scénáři. Ten si povykující chuligáni vynutili.

 

Mňága a Žďorp, kdys kult pro pár zasvěcenců, dnes kapela vyprodávající Lucernu (a taky Paderewski). Stačilo jen držet se své cesty.

Pětadvacet let.

A pak, že to nejde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky: