Chebské dvorky 2012

GALERIE 4 – GALERIE FOTOGRAFIE příspěvková organizace Karlovarského kraje, si Vás dovoluje pozvat na Krajský festival uměleckých projektů s mezinárodní účastí CHEBSKÉ DVORKY 2012

 

6. – 9. června

 

Pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje PaedDr. Josefa Novotného

 

Spolufinancováno Městem Cheb, Karlovarským krajem a Ministerstvem kultury ČR.

 

Od 6. do 9. června, od středy do soboty, ožije historické centrum města Chebu a stane se již podesáté místem setkání profesionálních i amatérských umělců a příznivců umění z Čech i ze zahraničí.

 

VÝSTAVY volné tvorby i projektů, na zdech, plotech i zábradlích se uskuteční za přítomnosti většiny autorů. Na 22 dvorcích, ve vzduchu a na zemi se ocitnou fotografie, malby, grafické práce, kresby, plastiky i sochy.

 

Denně od 10.00 do 22.00 se můžou návštěvníci těšit na představení  divadel UMSKUP, Buchty a Loutky, Anička a letadýlko, připraveny jsou projekce studentských fimů či dokument TRAFAČKA: Chrám svobody,  koncerty  kapel MIG 21, Lesní zvěř, Charlie Straight, Koistinen, Čokovoko, Xindl X, Liwid, One Night Band, Mr. Cocoman + Dr.Kary a Solid Vibes, Jan Budař a Eliščin Band ad. Ani letos nebudou chybět prezentace nezávislých designerů a módních návrhářů  Schmucig, LoveMusic, Kompot, ad. . Tvůrčí dílny pro všechny, kteří si chtějí hrát a vyzkoušet svůj um či zručnost budou na dvorku č.4 za Základní uměleckou školou. Po letech se zde objeví znovu „šapitó“, které si přiveze divadelní spolek UMSKUP.

 

Chebská Galerie 4 – galerie fotografie  p.o. Karlovarského kraje pořádá festival za finančního přispění Města Chebu a příspěvku na celoroční činnost Ministerstva kultury ČR. Spolupořadatel o.s.Ateliér získalo příspěvek Karlovarského kraje. Dílčí technickou pomoc zajišťuje MUZEUM v Chebu a GAVU p.o.Karlovarského kraje, chebský S.O.Archiv, Městská Knihovna Cheb, Západočeské divadlo a KC Svoboda p.o Města Chebu.

 

Zahájení festivalu se koná ve středu 6.června od 19.00 v rokli u Západočeského divadla.

 

Výstavy na jednotlivých dvorcích budou veřejnosti přístupné od čtvrtka 7. do soboty 9. června, od 10 do 17.30 hodin. Podrobný program festivalu včetně mapky najdete na webu www.chebske-dvorky.cz.

 

POŘADATEL:  Galerie 4 – galerie fotografie, Kamenná 2, 350 02 Cheb, tel. +420 354 422 838, www.galerie4.cz

 

Zdroj: TZ G4

Štítky: