Chantal Poullain – Chansons

Charismatická a vždy pozitivně naladěná herečka s hluboko posazeným hlasem zpívá lahodnou francouzštinou své vlastní písně i tradiční šansony doprovázené jazzovým triem Štěpána Markoviče.

 

Chantal Poullain (*1956) je známou česko-francouzskou filmovou a divadelní herečkou (připomeňme např. legendární představení Šašek a královna s Bolkem Polívkou). Hostovala v Klicperově divadle v Hradci Králové (Romeo a Julie, Mistr a Markétka), v pražských divadlech Ungelt a Na zábradlí i v Národním divadle (např. Jiráskova Lucerna). Hrála i v několika českých filmech (mj. Kopytem sem, kopytem tam (1988), Král Ubu (1996). Roku 2009 vydala své první album Chansons a roku 2010 zahájila koncertní spolupráci s kapelou výtečného saxofonisty Štěpána Markoviče.

 

A právě s jazzovým Triem Štěpána Markoviče se Chantal Poullain vrací po dvou letech do karlovarské galerii umění. Koncertní projekt obsahuje slavné francouzské šansony Juliette Gréco či Serge Gainsbourga speciálně upravené pro doprovodné jazzové trio. Písně zpívá nezaměnitelným hlubokým hlasem a lahodně znějící francouzštonou, každý text posluchačům okomentuje svou roztomilou češtinou. V repertoáru ale má i vlastní texty, všechny upravené Štěpánem Markovičem, kterého při koncertech doplňují pianista Ondřej Kabrna a kontrabasista Matěj Černý. Chantal Poullain zpívá slavné i své autorské šansony originálním způsobem. Pokud vás zajímá, jak se šarmantní a neustále pozitivně naladěná herečka proměnila v šansoniérku prezentující příběhy o lásce i bolesti, nenechte si ujít koncert v karlovarské Galerii umění 10.5.2016 od 19.30 hodin.

 

Vstupné 300,-

 

Zdroj: GU

 

 

Štítky: