Čerčil se vrátil domů

Rock For Churchill, nejopulentnější z hudebních merend na západ od Prahy, se po roce vrátil z karantény domů. Do Vroutku.

 

Festival, který v posledních deseti letech zaznamenal výrazný vzestup, covid zle pošramotil. Loni se uchýlil do pražské karantény oupn érů Lucerna Music Baru. Však letos přátelé, letos se vrátil. Nejen lokací, ale i v čase. Neb letošní ročník dal nám vzpomenout dob, kdy ještě Čerčil nebyl masovkou, kdy areál u vroutecké Myslivny nepřipomínal mraveniště. Návštěvu totiž odhaduji na třetinu návštěv minulých.

 

Zda to vadilo? Nám? Ani v nejmenším! Takto uchopený festival je uživatelsky mnohem přívětivější, místa všady dostatek, catering bez front, pod scénou hravě se proháčkuješ svému milci na dostřel (však chápu, že promotér radosti nemá). Koho jsme viděli? Toliko v sobotu, rozumějte… maskované Zooblasters, hip hopového kazatele Kata s Prago Union, milce náctiletých 7krát3, zničující Gaia Mesiah (a zde mi dovolte nekritické okénko… tahle parta je naprosto senzační bigbít, i love them hrozně, Marka je šamanka a Miša killer naprostej), energické groovers N.O.H.A. či disco Mydy.

 

Posvačili jsme výtečný burger, jakož i rýži s čímsi ze stánku mongolských specialit. Počasí? Nu… mohlo být hůř. Mnohem hůř! Táňa Míková hrozila deštěm, nakonec pršelo jen chvilku.

 

Takže… Čerčile, vítej doma!

 

 

 

 

Štítky: