Bretaň v Paderewském

Písně s mystickým nádechem, ovlivněné starými bretaňskými legendami,dobrodružstvím, tancem, melancholií a průzračností moře. Skladby inspirované poezií a nočními eskapádami ve starobylé Praze začátku dvacátého století. To je svět skupiny Bran. Svět, ve kterém mají rozhodující slovo sny…

Bran vznikl v roce 1999 setkáním bretonských a českých muzikantů. V bretonštině Bran znamená havran, posel z keltských legend. Ten, který přinesl na svých křídlech do střední Evropy keltskou hudbu… A na pobřeží Atlantského oceánu východní vítr.

Prostřednictvím bretonštiny a francouzštiny Bran navazuje na tuto tradici sdílení a výměny. Jednotlivé hudební nástroje spolu s různými hudebními vlivy a původem každého člena vytvářejí zvláštní barevnost, kterou je Bran originální. Bran se orientuje zejména na hudbu k tradičnímu tanci a na písně moře. V posledních letech skupina vystupovala kromě České republiky a Francie také na mnoha evropských scénách. Více než osm set koncertů a pět vydaných alb svědčí o kusu cesty, který kapela díky podpoře svých fanoušků již urazila.

31. leden 2011, 19:30, klub Paderewski v Divadle Husovka, Karlovy Vary

www.branband.cz

Štítky: