Blueso(Vá)noc

V sobotu 14. prosince se v kině Drahomíra uskuteční akce BluesoVánoc 2019, na níž zazní blues v rozličných podobách. Hlavním magnetem přehlídky je vystoupení skupiny Energit Luboše Andršta.

 

Večer zahájí domácí formace Bernard Blues Band představující elektrickou, rockově zaměřenou podobu blues. Poté vystoupí mostečtí bluesmeni Blues No More. Repertoár kapely vedené zpěvákem a kytaristou Petrem Karkoškou se opírá o elektrifikované i akustické standardy, které představí v nové sestavě.

 

Vrcholem večera bude znovuobnovená skupina Energit famosního kytaristy Luboše Andršta. Kapela vznikla v roce 1973 se zaměřením na hard rock, hrála však jen velmi krátce a když ji postihla nepřízeň vládnoucího režimu, přejmenovali se na Energit Luboše Andršta. Hudebně zamířili k tehdejší fúzi jazzu a rocku. Ani tato etapa nevydržela delší dobu, přesto se skupina stala nedílnou součástí české historie rockové i jazzové hudby. Po třiatřiceti letech po vzniku obnovil Luboš Andršt slavné jméno, jeho spoluhráči jsou varhaník a zpěvák Jan Holeček, baskytarista Vladimír „Guma“ Kulhánek a bubeník Jiří „Zelí“ Zelenka.

 

Součástí bluesových vánoc bude i autogramiáda publicisty Radka Diestlera v souvislosti s jeho knihou Marshally nadoraz, v níž mapuje bigbítové začátky a následné dění v západních Čechách. Výraznou kapitolu tvoří i Karlovy Vary a okolí.

 

Koncert se koná s podporou města Karlovy Vary.

 

Kino Drahomíra v Karlových Varech, sobota 14. prosince.

 

Koncert začíná v 19 hodin.

 

Zdroj: Drahomíra

 

Štítky: