Billy Talent (málem) zbořili Loket

Když před čtrnácti dny odehráli na festivalu Rock For People, rozlétla se éterem zpráva, že jejich gig byl vrcholem této akce. Následovalo evropské kolečko… Lotyšsko, Polsko, Německo, Belgie… a hop… máme je tu znovu… tentokrát v Lokti.

 

Starobylý hrad je zvyklý vídat jména různě slavná a nepochybně shlédl už onačejší legendy rockové scény, však mám pocit… že takovouhle smršť ještě nezažil. Neb Billy Talent vypálili do publika (a sešlo se nás půl druhé tisícovky) set energický tak, že prastaré zdivo hrozilo sesutím. Žádné dlouhé průpovídky, žádná bubenická sóla (pohříchu však i bez přídavku)… punkem rovnou na komoru. Sedmdesátiminutová rockandrollová centrifuga, jež rozdivočela přítomné k frenetickému tanci. Přičteme-li výtečný zvuk… pak ano… takto vypadá produkce světové úrovně.

 

Jenže!

 

Já miluju Gaia Mesiah! A ty(ti), i s aparátem na polovině výkonu hlavních hvězd, zrajtovali stejdž podobně. A bylo zábavné sledovat, jak návštěvníci zpoza německé hranice užasle sledují Marčino skotáctví. Přistoupíte-li na přirovnání Kanaďanů k divokému kolotoči, je pak Gaia horskou dráhou, či takovou tou věcí, jež vás na gumě vystřelí vstříc nebi. Moc se jim to v Lokti povedlo a já byl rád.

 

Velký pěkný!

 

PS: S německou partou The Edge Of Reason jsem se minul.

 

PPS: Bez obrázků, neb produkce jakékoliv fotografování striktně zakázala.

 

 

Štítky: