BBP – jedenácti až čtrnáctičlenný podzemní orchestr plastického soundu.

Kořeny tohoto podivného souboru sahají až do roku 1982. Za více než třicet let existence prošlo touto kapelou už kolem čtyřiceti členů. Srovnatelný počet známých i neznámých hostů a hudebníků s ní spolupracoval na různých projektech. Původně tří až pětičlenný undergroundo – punkový soubor se během let rozrostl na dnes až čtrnáctičlenný podzemní orchestr.

 

Hudebně BBP navazují na 70. léta čs. undergroundu a alternativy, avšak zdaleka nejen na ně. Letos vyšlo na Guerilla Records zatím poslední studiové album BBP – podzemního orchestru „JE ČAS“, které v Libeňské Synagoze roztočii pánové David Vávra a Stanislav Diviš a na festivalui PODVINÍ 2018 i tradičně pokřtili Už jsme doma. Na živých vystoupeních jsou ku slyšení jak starší, tak i zbrusu nové kusy. Každopádně v českých luzích a hájích věru není mnoho takových souborů, jako je tento.

 

BBP – podzemní orchestr zahraje ve složení: Otto Kunnert – zpěv, basa a cokoli, Hošek – Hux M. Jiřičný – el. kytara, Z.A. Hrtan – basa, xylofon, kytara, zpěv, Pete Best Vosa – bicí, Baru Baru – klávesy, Benny Good Man – klarinet, tenor saxofon, Viola Z – viola, Kate – flétna, Havran Pájka – basa, Mr. Mat – el. kytara, Krásnej Novej Joe – trubka.

 

Karlovy Vary, Klub Paderewski – scéna Husovka, středa 10.10. 2018, 19.30 hod

 

Zdroj: Paderewski

 

 

Štítky: