Arakain a Ostrovské kulturní léto

Den po klidném folkovém večeru se do zámeckého parku přihnala trashmetalová legenda, skupina Arakain (Honza Toužimský – zpěv, Jiří Urban – kytara, Mirek Mach – kytara, Zdeněk Kub – basa, Kuba Doksanský – bicí), která naladila ostrováky na trochu jinou vlnu. Horko bylo pořád na padnutí, tráva šustila pod nohama, na hlavu to pražilo a zadky se pařily v trenclích. Ale i kdyby to byl vlk nebo úpal, metalisty a rockery to neodradí od toho, jít se podívat už ve čtyři hodiny po poledni do areálu na první předkapelu, kterou byla T4 (Roman Dragoun –klávesy, zpěv, Vladimír Kulhánek – baskytara, Stanislav Kubeš – kytara, zpěv, Martin Kopřiva – bicí) a skvěle se hodili k rozhicovanému odpoledni, na něco tvrdšího nebyla síla a ani moc nálada, ale jako příprava na tvrďáky z Arakain mi to nepřišlo to pravé ořechové.

 

Druhá předkapela z Ostravy AC/DC Revival (Pavel Gawliczek – zpěv, Adam Malík – kytara, Petr Dolejš – kytara, Tomáš Tyleček – bass, Jan Šuster – bicí) mi zase na druhou stranu přišla jako výborná volba. Ano, velcí hudební znalci by mohli mít námitky, ale já, jakožto lajk, jsem chvílema nepoznala až tak velký rozdíl mezi velikány a těmito týpečky z druhého konce republiky. Ze starých hitů pořád vstávaly chloupky na těle.

 

Už se začínalo smrákat a nadešel čas, kdy do toho měli praštit ti očekávaní Arakaini a publikum bylo natěšené na nové, ale především staré songy. A dočkalo se.. Chlapi nastoupili a rozjeli se naplno, až z nich tekly krůpěje potu, a nejen z nich, také tanečníci pod pódiem byli splavení jako po maratónu. Ale nikomu to nevadilo, muselo se pařit, pít a taky zpívat. Z halasu pocházejícího z hlediště byl zpěvák Honza nadšený, chválil si pěvce, i když jich v areálu nebylo určitě tolik, na kolik je frontman zvyklý z velkých festivalů. Vše probíhalo, jak mělo, teplota venku klesala, alkohol a adrenalin v krvi naopak stoupal, a tak není divu, že rozjařené desítky lidí nechtěli dát kapele oddech a vyřvávali si další přídavky. Arakain je už ale postarší kapelka ( i když víme, že má už delší dobu mladší posilu) a vystoupení je pro ni samozřejmě náročné, a tak musela své fanoušky trošku zklamat a z pódia utéct. Po vstřebání zážitku ale nebylo zklamání dlouhodobé, naopak..

 

Fotky…

 

Autorkou textu i fotografií je Jiřka Zrzy Hlasivcová

 

 

Štítky: