Androšské narozky v Teplé

Kde jsou ty lidi celej rok schovaný? ptal se kdosi při pohledu do sálu. Psal se 16. duben a kulturní dům v Teplé hostil další ročník The Birthday Underground Party.

 

Tedy… kde jsou ty prošedivělé a řídnoucí houně v omšelých džínách a okopaných střevících celý rok zalezlé? Inu neschovávají se. Jen jsou jaksi nenápadni rozptýleni v mase tzv. normálních lidí. Ale když se sejdou, třeba  k oslavě narozenin, když zakoncentruje ten destilát podivínů, bývá legrace. A byla i v Teplé.

 

Undergroundové narozky bývaly tradiční akcí androšského kulturního kalendáře, leč před několika lety došlo k nedohodě s místními a máničkám byl zatnut tipec. Nadále pak zajíždělo se do nedalekých Rankovic, kde se obdobná merenda konala pod širým nebem. Jenže… rankovičtí už měli kraválu plné zuby a tak se houně zase pakovaly. Zpátky do Teplé, kde už se všem jistě stýskalo.

 

A tak jsme i my vzali směr k hlubokým lesům a v atmosféře velmi, ale velmi uvolněné vyslechli instrumentálně-vokální soubory Postižená oblast, Sdružení rodičů a přátel ropy (výborný… najděte si to!), Old Minka Band a Janota 1935 (vynikající… najděte si to!). Jen velmi neradi minuli jsme partu Pod černý vrch, leč byla půlnoc a před námi dlouhá cesta. (To je totiž taková zvláštnost tepelské merendy… že totiž trvá celou noc. To aby přespoláci mohli se ráno odvalit rovnou na první vlak).

 

Čili… příští rok… duben… Teplá… jedem!

 

 

 

 

Štítky: