100°C a The Plastic People of the Universe na rampě

Mariánskolázeňský Club Na Rampě zažije hned po Štědrém opravdu krušný víkend.

V sobotu 25. 12. si nadělí původem místní kapelu 100°C. Ta svou show nazvanou X-massakr odstartuje ve 21 hodin. Po jejím skončení převezme otěže DJ Maniac a provede návštěvníky elektro swingovou afterparty. V neděli si přijde na své hlavně dospělá generace. Ve 21 hodin totiž v Clubu Na Rampě rozezní své nástroje undergroundová legenda The Plastic People of the Universe.

Parta kluků z mariánskolázeňského gymnázia, která se ve vhodnou dobu chopila nástrojů a usilovným cvičením vytříbila svoje umění k potěšení publika, které bylo nejprve lokální a později se rozrostlo až za hranice České Republiky – i tak se dá charakterizovat česká trash-popová kapela 100°C. Svou činnost započala v roce 1996, svým nekonvenčním a novátorským přístupem k hudbě se vryli do hudební kůry mozkové tisíců posluchačů moderní hudby a vymezili se mezi kapelami příbuznými žánrem. Po té co roce 2003 zvítězili v prestižní talentové soutěži Coca Cola Popstar, potěšili své fanoušky deskou Evergreen s hity jako Azataki nebo Boring. Pokračovali albem Collage a dlouhou šňůrou koncertů po klubech a festivalech. Třetí deska s názvem Brant Rock, na jejímž nahrávání spolupracoval přední český producent Ecson Waldes, vyšla v dubnu 2008 u hudebního vydavatelství Indie Records.

Vánoční koncert v Mariánských Lázních už je pro kapelu i její místní fanoušky zažitou tradicí a každoročně se těší úctyhodné účasti. Pro letošek si navíc 100°C připravili speciální elektro vydání. Laicky řečeno, většina nástrojů zůstane v pouzdrech a ven se ponesou zvuky syntetizované v mixážním pultu a drum padu. Celý koncert navíc bude doprovázen unikátní led světelnou show.
Věřím, že mládež budou 100°C zajímat stejně jako v předešlých letech. A abychom si sváteční atmosféru zčeřili i příslušníkům starší generace, připravili jsme pro ně koncert kapely jejich mladých let, The Plastic People of the Universe, říká organizátor akce Roman Juřica.

The Plastic People of the Universe, známí také jako Plastici nebo PPU, kteří svou hudební tvorbu odstartovali už v roce 1968, se během doby stali jednou z nejoriginálnějších kapel na české scéně. Kvůli svému nekompromisnímu přístupu byla skupina bývalým režimem zbavena profesionální licence a nucena k zastavení hudebních aktivit. Při vyvrcholení persekuce tehdejší vládou bylo dokonce několik členů zatčeno. Skupina intelektuálů v čele s Václavem proti tomuto kroku zosnovala kampaň, která kulminovala vznikem Charty 77, se později stala symbolem odporu vůči tehdejším poměrům.
Do dneška si Plastici nekompromisně udržují jasnou uměleckou vizi a vyvíjí svou tvorbu k nezaměnitelnému výsledku.

Zdroj: klub Na Rampě


Štítky: