Zajíc Company 10 let na divoko

Trochu netradičně oslaví karlovarská hudební skupina Zajíc Company své desáté narozeniny. Nebude se jednat o žádný samostatný speciální koncert. Hudební společnost oslaví první kulatiny jako support před pražskou kapelou z Hanspaulky Tata Bojs.

 

Využijeme této příležitosti a slízneme smetanu přímo v zámeckém parku v Ostrově 31.8 od 19 hodin.  Jako první nám totiž budou gratulovat samotní TATA BOJS s pořádným mrkvovým dortem ve tvaru Zajíce,  zve frontman kapely E7D2AX

 

Zajíc Company mají za sebou poměrně zdařilou historii.  V komerčním rádiovém éteru na kapelu moc nenarazíte, jde spíše o alternativní popovou hudbu.  O jejich poslední desce s názvem Učesaný zvuk (2008) se mluvilo jako o vynalézavém popu 21.století. České texty, propracované aranže a zdařilá kompozice mají u kritiky slova chvály.

 

Odpovídá E7D2AX:

 

Zajíc Company  budou slavit 10 let v zámeckém parku v Ostrově. Na co se mohou návštěvníci těšit?
V celku to bude normální oslava, kde zazní naše písně. Můžu však dopředu prozradit, že hudebníci na podiu nebudou vidět a návštěvníci tak po celou dobu budou muset poznat, kde který muzikant na pódiu stojí. Bude to taková hra na honěnou, ale bude stát za to. A kdo s námi tuhle hru nebude chtít hrát může sledovat  na podiu projekci k jednotlivým písním. Hlavním gratulantem by měli být samotní TATA BOJS. Uvidíme jestli nás i oni na podiu najdou. Nechme se překvapit 31.srpna od 19 hod.

 

Kapelu v karlovarském regionu tak často  už vystupovat nevidíme. Čím to?
Máte pravdu.  Už tak často nehrajeme.  Pro nás je nadpozemský výkon objíždět každý víkend kluby v regionu. I když pořád je tu kde hrát. Spíš si vybíráme ty lepší koncerty. Kde víme, že budeme hrát před známou kapelou, bude tam dobrý zvukař a přijdou hlavně lidi. Možná to zní samolibě, ale když tohle vše máme, zní naše kapela perfektně a má to tu pravou energii. Sázíme prostě na dobré promotéry v kraji jako je Agentura Vlny, Muller production, kteří vždy umí naší hudbu zakomponovat před známou kapelu.

 

Jaká byla vaše letošní hudební festivalová sezóna?
All inclusive. Letadlová doprava do Bulharska, šnorchlování, opalování, jízda autem předpisově v Itálii, teplotní čtyřicítky, ztráta klíčů od auta v Jadranském moři, stanování, vodácká odyseea, ……….. Léto krásný a hlavně krátký. Spíš si to užíváme v klidu s rodinami a milenkami na jachtě  v maďarském Balatonu, tam máme i nejvíc fanoušků.

 

Poslední deska vyšla v roce 2008 s názvem Učesaný zvuk vlastním nákladem.  Je to docela dlouhá doba chystáte něco nového?
Deska Učesaný zvuk byla hodně vyčerpávající práce. Myslím, že se to podepsalo v následujícch letech, kdy někteří naši kamarádi  postupně opouštěli naší vesmírnou loď. Dlouho si pak člověk zvýká na to, že na jednom podiu už není sedm, ale čtyři poslední nadšenci, kteří se ještě nějaký čas budou snažit najít recept jak zamíchat kartami v českém showbussinesu. Z 80 % máme hotový nový singl k písni Levitační, ale při dnešním konceptu  prodeje CD na trhu se k výrobé lisované placky už neženeme. Jsme schopni si vše nahrát sami a propagovat svou hudbu na internetu. Hudba nás neživí takže vše děláme na pohodu.

 

Jako předskokani známých skupin máte zkušenost i s vystoupením před TATA BOJS?
Samozřejmě. Bylo to v Krásně U Divočáka  v roce 2008. Myslím, že tenkrát to byl hodně pohodový koncert. Obohatili jsme naše vystoupení  smyčcovým kvartetem z Plzně. Po vystoupení k nám přišel Milan Cais z Tata Bojs, který pochválil naší produkci, což samozřejmě vždycky potěší.

 

 

Štítky: