Uši KVRM aneb slyšeli jsme v říjnu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V říjnu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Crobot – Welcome To Fat City (2016)

ucirijen2016crobot   Novinka pennsylvánských rockerů, jež produkovanou muzikou (a konec konců i vizuálem) vězí hluboko v sedmdesátkách. Stoner rock, hard rock i grunge… velmi příjemné retro.

 

Zed – Trouble In Eden (2016)

usirijen2016zed   A na nostalgickou vlnu hardrocku sedmé dekády sázejí i jejich krajané Zed. Ačkoliv tito o poznání syrověji, hutněji a jaksi umolousaně. Trouble In Eden je jejich třetím počinem a o tom se říká, že bývá pro další kariéru klíčovým. Zed za něj mnoho chvály nesklidili, tak bůhví, co bude dál. Poslouchání to není špatné, leč podobných part budou po světě tisíce.

 

The Doobie Brothers – Greatest Hits (2001)

usirijen2016brothers   A souvislosti. Výše zmínění Zed pocházejí ze San José. Stejně jako The Doobie Brothers. Tahle parta byla slavná právě v sedmdesátých letech a dost možná, že posloužila i jako jeden ze vzorů. Skupina (v Evropě možná trošku upozaděná, leč v Americe platí za legendu) nedávno zažila fantastický comeback. To když rádia začala zčista jasna opět hrát jejich veleúspěšný singl Long Train Running. Na téhle kompilaci je taky.

 

Dinosaur jr. – Give A Glimpse Of What Yer Not (2016)

usirijen2016dino   Zbrusu nové album kultovní party alternativního rocku. Již jedenácté. V podstatě velmi jednoduchá a přehledná muzika, ovšem fór je v tom, že J Mascis je hitmaker, jakých mnoho není. Tohle chcete poslouchat pořád dokola.

 

Airbourne – Black Dog Barking (2013)

usirijen2016airbourne   To jsou AC/ DC s novým zpěvákem? napadne každého, kdo uslyší australské Airbourne. Mládenci samozřejmě nejsou žádný revival, ale cejch klonů jim nikdo neodpáře. Nicméně… desky točí našlapané energií a jejich koncerty jsou strhující. Ale jako opravdu hodně strhující! Airbourne vrátili rock and rollu koule!

 

… and now for something completely different…

 

Zúčastnili jsme se oslav nedožitých osmdesátin Václava Havla. Trachtace probíhala v paláci Lucerna, již od odpoledne hrálo se ve velkém sále, v Lucerna Music Baru i v kině, promítaly se filmy, vystavovaly fotografie. Slyšeli jsme Plastiky, Dunajskou vlnu, Čokovoko, Davida Kollera, Plexis, Kittchena, Longital, Lenku Dusilovou či PSH. A taky Květy a Živé kvety a Vlastu Třešňáka a spoustu dalších interpretů jsme museli oželet, neb vše se stihnout nedalo. Dostavili se Havlovi příznivci, přátelé či bývalí spolupracovníci (taky kníže Karel!)… zkrátka… zfašizovaná pražská kavárna, kam až oko dohlédlo. Příjemný, milý, ovšem vyčerpávající večírek.

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: