Uši KVRM aneb slyšeli jsme v listopadu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V listopadu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ace Frehley – Ace Frehley (1978)

usilist2016ace   První sólové album kissáckého Spacemana. V osmasedmdesátém vydali své sólovky všichni členové americké rockové senzace, ta Frehleyova je prý nejlepší. Nu snad ano… hudebně pestrá skládačka hard – art – glam rocku je zábavná i po letech, Ace v ní dokazuje, jak schopným autorem i kytaristou je. Skvěle se poslouchá instrumentálka Fractured Mirror, velkou peckou je New York Groove (i když tu napsal Russ Ballard), k nahrávání si principál pozval muzikanty z prestižního souboru CBS Orchestra, čili kapely, doprovázející populární Show Davida Lettermana. Fajn.

 

Of Mice & Men – Cold World (2016)

usilist2016mice   Kalifornští tvrďáci se na novém, již čtvrtém přírůstku do diskografie posunuli od metal coreových řežeb k nu-metalovým polohám. Stali se tak přístupnějšími a jaksi méně zaťatými. Což je možná o část fanoušků připraví, na druhou stranu… dostal-li se k nim někdo až s touto deskou, jejich jméno si zapamatuje.

 

Poutníci – Poutníci (1987)

usilist2016pout   Jeden z nejuctívanějších titulů předlistopadové éry. A to nejen mezi pravověrnými návštěvníky Porty. Bluegrass s přesahem k rockovým formám (skvělý cover Dire Straits Telegraph Road), texty hodné pozornosti, vyjímeční muzikanti (banjista Luboš Malina), charismatický zpěvák Robert Křesťan. Svižná jízda Až uslyším hvizdání, jímavá Napsal jsem jméno svý na zdi, chlapská zpověď … a o mužskym štěstí. Tohle se neoposlouchá nikdy.

 

Pixies – Head Carrier (2016)

usilist2016pix   Jste-li fanoušky bostonských alternativců, nic neřešíte a jen se z nové nahrávky radujete. Hned úvodní (a titulní skladba) vás vystřelí na Měsíc a nebude se vám chtít dolů. Zprasený zvuk kytar, Francisův frenetický řev v Baals Back, punková Talent, sladká Paz Lechantin v Bel Esprit (a i jinde). Hudba pro velký kluky a holky. Super!

 

D.R.I. – 4 Of A Kind (1988)

usilist2016dri   Průkopníci amerického thrash metalu se těší pověsti kultu, ale popravdě, víc než kvality umělecké za to může jejich buldočí sveřepost a vytrvalost, se kterou do toho už pětatřicet let kopou. Stále stejně mizerně, ale alespoň neprudí novými nahrávkami. Tahle nestojí za moc, ovšem je to kus historie. A vlastně je to docela milý!

 

… and now for something completely different…

 

Autobazar Monte Karlo

usilist2016karlo   Na internetové televizi Stream běží již druhá řada seriálu o nelehkém žítí osudem těžce zkoušeného majitele autobazaru Karla Čížka. Tento denně podstupuje boj o makovce, čili ženichy (čti zákazníky), sakruje se s ňoumoidním mechanikem Bóďou a vzpurnou sekretářkou Bublinou, kličkuje mezi policajty a kontrolami z finančáku, skrývá se před vilnou úřednicí Mráčkovou. Karla Čížka hraje Petr Čtvrtníček a seriál mají na svědomí tvůrci internetové seriálové senzace Kancelář Blaník. Takže prča. Čtvrtníček ty vyčůrané buránky umí fakt dokonale!

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: