Po roce patřil ostrovský park opět studentům

V loňském roce nepřálo ostrovskému Majálesu počasí a celá akce byla pořádně propršená. Letos tomu bylo naopak, sluníčko pražilo a tak značná část posluchačů strávila odpoledne pod stromy, kterých je naštěstí v parku dostatek. Ale stejně jako loni, tak ani letos počasí nikoho neodradilo a do parku proudily davy.

 

V loňském roce se jeden z organizátorů vyjádřil k nepříznivé ceně vůči studentům. “Nechceme na studentech vydělávat, chceme se příští rok řídit heslem „MAJÁLES STUDENTŮM“. Uvidíme, jestli se nám to povede.“ A povedlo se. Vstupenka za stovku a v parku byla hlava na hlavě.

 

Není divu i program byl plný skvělých hudebníků. Jak místních kapel, tak ostřílených festivalových hvězd.

 

Mimo hlavní koncertní stage nechyběla řada stánků, ani občerstvení studentů místního gymnázia. Z řad ostrovského gymnázia byli i mladí moderátoři.

 

Celou akci zahájila ostrovská metalová kapela Pororoca. Po nich se na pódiu objevili karlovarští Liwidi, kterým to v loňském roce na Majálesu nevyšlo. Onemocněli a nahrazovali je ostrovští Stripes of Glory. Ani ti si ale akci nenechali ujít a vystoupili hned po písničkáři Voxelovi. Kapela už společně funguje šest let, tak není divu, že nechyběli ostrovští fanoušci.

 

Po nich už následovala jedna z hlavních hvězd večera. Kutnohorský písničkář Pekař, který v loňském roce získal Slavíka za Objev roku. Zpívá otevřeně, upřímně a mile o všem, co ho tíží, co by rád sdělil.

 

A hlavní hvězdou večera byli ústečtí UDG. Rozjeli tam pořádnou show. Před pódium dopravili přenosné bubny a nechali jednu fanynku zahrát si s nimi. Bubeník překvapeními nešetřil a převlékl se do ženských růžových šatů.

 

Po akci následovala ještě afterparty v klubu Experiment. Tam zahráli nejprve opět fungující Groovetown a po nich I Love You Honey Bunny. V klubu Experiment je trošku netradiční pódium, kde kapela hraje uprostřed a fanoušci tančí dokola okolo nich.

 

Text + foto: Stáňa Wolfová

 

 

Štítky: