Ostrovské kulturní léto s Davidem Kollerem

Hned dva vyjímeční zpěváci přijedou do Ostrova!

 

Narodil se v roce 1960 v Praze a první zkušenosti s hudbou sbíral v dětském sboru. K bicím se posadil proto, že doma zbyly po starším bráchovi. Udělal dobře. Po řadě zapomenutelných štací zasedl na bubenickou stoličku v kultovní partě Jasná páka (a poprvé si zazpíval Majolenku… hit jenž ho bude provázet do smrti), když Páce dělnická třída vystavila stopku, skryl se v kapele Luboše Pospíšila. Pak přišel Žentour, populární skupina pro mladé a v osmaosmdesátém stál (či spíše seděl) u zrodu Lucie, kapely jež v následujících dvaceti letech nejednou narazila na strop domácího šoubyznysu. Vypracoval se v respektovanáho hráče a originálního zpěváka… za jeho nezaměnitelné frázování prý může právě bubenická praxe.

 

První sólovou desku nahrál v roce 1993, další se skupinou Kollerband až o deset let později. Mezitím produkoval hudbu jiným, psal pro film a dokonce v něm hrál. Spolupracoval s Lenkou Dusilovou, Vlastou Třešňákem, Ivanem Kralem, skupinou Alice či Oskarem Petrem. Významně se angažuje v provozu kulturního centra Meetfactory v Praze.
Originální osobnost české hudební scény David Koller vystoupí 22. června v Zámeckém parku v Ostrově nad Ohří.

 

Od 19:00 mu večer otevře supergroup T4, parta jež se zformovala v roce 2002 a sešly se v ní těžké váhy tuzemského rocku… zpěvák a klávesista Roman Dragoun (ex – Progress II, Futurum, Stromboli), basák Vladimír Guma Kulhánek (např. Flamengo, Bohemia, Luboš Andršt, Stromboli, Etc, Anna K…), kytarista Stanislav Klásek Kubeš (Jiří Schelinger, Lešek Semelka, Etc) a bubeník Martin Kopřiva (Vítkovo kvarteto, Veteráni studené války…). Snad právě vytíženost zůčastněných může za to, že kapela má na svém kontě toliko jedinou nahrávku, album Pár tónů a slov (2005). Ovšem koncertuje pilně. Nenechte si ji ujít! Už kvůli úžasnému zpívání Romana Dragouna.

 

22. červen, 19:00, Zámecký park Ostrov nad Ohří
Vstupné: předprodej 250,-/ na místě 300,-

 

 

Štítky: