Marie Rottrová

Lady Soul vystoupí v Lokti!

 

Narodila se v Ostravě (u dámy takto noblesní není důležité kdy) a dlouho jí zůstávala věrná. Po dětských zkušenostech s pianem, zabodovala v jakési pěvecké talentové soutěži a začala vystupovat s velkými orchestry. Spolupracovala s kapelou Samuel, soulu se začala věnovat v řadách profesionální party Majestic, pak ji přetáhli Flamingo (později Plameňáci). To už byla vdaná maminka dvou kluků.

 

I ve Flamingu se věnovala hlavně soulu (milovala Arethu Franklin), měla na to hlas… začouzený alt s ostrou ploutvičkou. Vždycky si potrpěla na kvalitní repertoár, uvážlivě vybírala textaře (Jiřina Fikejzová, Jaroslav Wykrent, Jaromír Nohavica) a přestože (či snad právě proto, že) nesbírala nejrůznější profesní ocenění (jako její kolegyně) a stála jaksi stranou nejmělčího mainstreamu, stala se pro hudební fanoušky ikonou. Stala se českou Lady Soul.

 

Koncem osmdesátých let se ze scény stáhla, dlouho žila v zahraničí, ale s koncem milénia navázala spolupráci s Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem ze skupiny Nerez/ Neřež a od té doby se datuje její kariéra číslo dvě.

 

Paní Marie Rottrová vystoupí v doprovodu skupiny Neřež v loketském amfiteátru. Stane se tak v sobotu 17. června ve 20:00.

 

Vstupenky stojí od 490,- do 790,-

 

Foto: Lenka Hatašová

 

 

Štítky: