Litoměřický Kořen 2017

Milí přátelé,

 

festival Litoměřický kořen s pořadovým číslem 23 zahájí písničkář a pábitel Václav Koubek, který uvolní pódium divadlu Sklep. Sklepáci přijedou ve složení David Vávra, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, František Váša, Lenka Vychodilová, Marta Marinová a David Noll a vystoupí s pásmem Ozvěny divadla Sklep. Poté zahraje Dagmar Voňková, legenda folkové a alternativní scény, a zahraje průřez svou dosavadní tvorbou. Z Bratislavy dorazí Tornado Lue, kteří se po šansonovém období vracejí k původnímu nástrojovému složení z roku 1990. Iva Bittová, jedna z nejvýznamnějších osobností nejen české hudební scény, si na letošní vystoupení na Kořenu přizvala svého syna Tonyho Fajta, který ji doprovodí na klavír, a dlouholetého spolupracovníka, kytaristu Vladimíra Václavka. Po skončení společného vystoupení Vladimír Václavek zahraje ještě několik vlastních křehkých písní. Závěr prvního festivalového dne bude patřit dokumentárnímu filmu Litoměřický kořen 2015, který přímo na místě natočili Miloše Dvořáček a Saša Gedeon. Pak už tradiční noční zpěv před hospodou.

 

Druhý festivalový den začne zhruba v půl dvanácté na malém pódiu. Divadelní soubor Buchty a loutky představí svůj Automat na filmy. Následovat bude divadlo 100 opic s pohádkou pro děti i dospělé DlouŠiBy, která se odehraje v altánu. Na malém pódiu se uskuteční koncert nejen pro bicí soupravu Miloše Dvořáčka. Pohrobci Neočekávaného dýchánku, trio Choroš, potom zahraje voničku melodií na lehce kabaretní notu. O závěrečnou produkci na malé scéně se postará „country beat“ The Reverends s Jardou Trabanditou Svobodou.

 

Zhruba v 16 hodin na hlavní pódium nastoupí kultovní kapela české alternativy, která s přestávkami vystupuje již od roku 1973 – JJ Neduha a Extempore. Mykologický šraml v podání souboru Rudovous se rozjede o hodinu později. Letenské patrioty vystřídají dámy ze Zubů nehtů, do kterých se po letech vrací baskytaristka Pavla Johnssonová. Přes kopec si na Kořen odskočí ústečtí indie rockeři Houpací koně a po nich vystoupí momentálně v Berlíně působící kapela Chris Hazeltucky, mezinárodní spolek hlásící se k detroitské hudební scéně. Dalším zahraničním hostem bude mongolsko-íránská Sedaa, v jejichž tvorbě se míchá tradiční mongolská hudba s hrdelními zpěvy s arabskými rytmy. Potom si reflektory posvítí na provokatérku a showwomanku Muchu hrnoucí do publika svůj upřímný bigbít. Celý festival zakončí brněnská skupina Ty syčáci v čele s Petrem Vášou, živým inventářem festivalu.

 

Přijďte. Těšíme se na vás.
Michal a spol.

 

Pozn. red.: Bittová, Václavek, Mucha, Sedaa, Rudovous, Sklepáci? U toho byste chtěli chybět? Já teda ne! Neboť takto to vypadalo loni… a takto předloni…

A v předchozích ročnících to nebylo jiné. Věřte… absolvoval jsem jich… už ani nepamatuju.

 

Vstupenky si kupte tady… (550,- na dva dny!), sbalte pinglik a přijeďte! V Litoměřicích je nádherně!

 

koren2017plak

Štítky: