Kateřina Englichová, Vilém Veverka – Impressions

Mimořádný koncert dvou mezinárodně respektovaných interpretů klasické hudby v netradičním instrumentálním spojení hoboje a harfy. V rámci prestižní série koncertů bude představeno jejich novinkové album a zazní průzračně křehká a emotivní hudba M. Ravela, C. Debussyho, A. Dvořáka, ad.

 

Dva mezinárodně respektovaní interpreti klasické hudby, harfistka Kateřina Englichová a hobojista Vilém Veverka, spolu v duu koncertují již 12 let. Oba virtuózní instrumentalisté rozehrávají jedinečným způsobem své nástroje a posluchačům po celém světě nabízejí strhující interpretaci těch nejnáročnějších partů. Křehkost zvuku harfy a naléhavost zvuku hoboje tvoří krásnou nástrojovou kombinaci, výlučnou a až exoticky přitažlivou.

 

Letos v dubnu vydali své první společné album nazvané Impressions, které přináší především hudbu Clauda Debussyho, Maurice Ravela a také českého autora Luboše Sluky, který skládal přímo pro Englichovou s Veverkou. Drobné perly z díla Ravela i Debussyho, mnohdy původně určené pro klavír, zaznívají na albu v citlivě vypracovaných úpravách, jež přinášejí těmto skladbám novou barevnost. Ve výsledku se jedná o zvukově specifickou, velice průzračnou, až křehkou hudbu. „Nezvyklé spojení hoboje s harfou skýtá nekonečnou škálu barev a je zároveň hypervirtuózní,“ glosuje nové album Vilém Veverka.

 

Kateřina Englichová a Vilém Veverka své album momentálně naživo představují v rámci prestižní série koncertů po celé České republice. Jednou ze zastávek bude i karlovarská Galerie umění, jejímž akusticky obdařeným prostorám tóny klasické hudby velmi sluší. Přijďte se přesvědčit v úterý 12.9.2017 od 19.30 hodin – koncert je určen nejen znalcům vážné hudby, ale i posluchačům, kteří primárně na koncerty klasické hudby nechodí. Slibuje velmi křehkou a až relaxačně znějící hudbu v interpretaci nejvyšší kvality a opravdu nezapomenutelný zážitek…

 

Zdroj: GU

 

 

Štítky: