Against The Wall v Alfě

Kterak Sokolov přivítal slavného rodáka aneb o českých dírách do světa.

 

Spousta začínajících muzikantů o tom sní, ale zadaří se málokomu. Prokopat se ven. Prosadit se na hudební scéně tam, venku, v té příšerné konkurenci. Pavel Valdman uspěl.

 

Rotavský rodák tloukl do bubnů nejprve s kamarády v garáži, pak vystudoval konzervatoř, pak získal stípko na prestižní Berklee College Of Music (učil ho zde kupříkladu Mike Mangini z Dream Theater). Hrával s Ewou Farnou, Jankem Ledeckým či skupinou Airfare. V roce 2011 mu z New Yorku hodil lano kytarista a zpěvák (a vlastně multiinstrumentalista) Daniel Jakubovic. I on má české kořeny. Jeho otec, jazzový saxofonista Jaroslav Jakubovič, v roce 1968 emigroval z Československa do Izraele. A právě s Jakubovicovou partou Against The Wall jsme měli to potěšení Pavla vidět v sobotu večer v sokolovské Alfě. Jaké to bylo? Mazec!

 

Progresivní, tedy rafinovaně strukturovaný, komplikovaný rock, postavený na skvělých instrumentálních schopnostech zůčastněných. Složité rytmy, melodická sóla (tu a tam akcentující Danielovy izraelské kořeny), výborný zpěv… ne náhodou parta předskakovala slavným Dream Theater. Alfa byla nabitá zvědavci (cc 200 platících) a nikoliv nepodstatnou část z nich tvořili muzikanti z regionu. Vesměs pokyvovali hlavami s uznalým: Hm… tyvole!

 

Nicméně… předskokany ten večer byli krasličtí, stylově spříznění, Object. A ta role sedla jim dokonale. Snad to bylo plným domem, snad vstřícnou a natěšenou atmosférou, snad výborným zvukem… marně pátrám v paměti, kdy jsem je viděl naposledy v takovém ajfru (a rád uvěřím tomu, že se pánové prostě jen posunuli dál). S velkým nápřahem, energií a klidem užili si svou hodinku a publikum zas na oplátku rychle vyplenilo krabici s objectími cédéčky.

 

Veskrze příjemný večer to byl, mohu-li soudit!

 

 

 

 

Štítky: